duyuruSizlerde keyifli radyo yayınlarımızı dinlemek için hemen radyomuzu açın!
facebook twitter instagram skype

Memoserv Komutları

Memoserv Komutları

Memoserv Komutları

MemoServ Nedir? Memoserv Komutları unrealsohbet unrealchat odalarında yada sohbet sitesi chat odaları muhabbet sitesi gibi kısacası yazıılı sohbet edilen tüm platformlarda sunucu sahiplerinin kulandığı komut dizinine memoserv deniliyor. Özelliklede Sohbet odaları sahipleri muhabbet sohbet sitesi sorumlularının seviyeli ortam sağlamaları için vede insanalrın güven ve huzurunu sağlamak amacı ile kişilere verdiği yetki alanıdır.

Chat sitesi ortamlarında daha çok site sorumlularının kullandığı bilgilendirme vede iletişim aracı olarakda kullanılan memoserv komutlar eski sohbet ortamalrında daha çok yaygın olarak kullanılıyordu, Günümüzde ise daha çok iletişim uygulaması insanların hayatıne girdiği için daha çok skyp sohbet, Whatsapp sohbet, facebook sohbet gibi iletişim sayfalarını kullanıyorlar.

İrc Sohbet Sitesi Komutları

 

Memoserv Komutları

Memoserv Komutları

Kullanıcılar sohbet ederken, o an için bağlantıda bulunmayan başka bir kullanıcıya doğrudan mesaj yollayamazlar. Sunucularda bu açığı kapatmak için bir çağrı bırakma sistemi kurmuşlardır. Çağrı bırakarak o anda online olmayan bir kullanıcıya herhangi bir bilgi yollayabilir, veya kanal seviyesinde haberleşme sağlayabilirsiniz.

Bu çağrı mesajlarının tümü siz sohbet ederken MemoServ komutları tarafından kontrol altında tutulur. IRC Sunucular kendi bünyesinde kullanılan bu tür mesajları yollanan kişilere iletmesi için bu servisi bulundururlar. Bu servise MemoServ denir. MemoServ, IRC Sunucusu’nun merkezinde bulunan çok gelişmiş bir bilgisayardır.Sunucunun bünyesindeki tüm çağrılar, bu bilgisayar tarafından izlenmekte ve sahiplerine iletilmektedir. Sizde bu servisin komutları sayesinde haberleşme sağlayabilirsiniz. MemoServ’de kullanılan tüm komutlara sol taraftaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Unreal Memoserv Komutlar

/msg memoserv send nick  : online olmayan birine mesaj bırakmak.

/msg memoserv Sendsop #kanal   : kanalda kayıtlı Soplara memo yollamak

/memoserv send #kanal mesaj  : Kanalın bütün aop ve soplara mesaj göndermek için

kullanılır.

/msg memoserv list   : size gelen memoları listelemek

/msg memoserv undel :sildiğiniz memoları Geri yükleyebilirsiniz.(memo

no.bilmelisiniz)

/msg memoserv forward nick nick-şifresi : A nickine gelen memoları oto olarak B

nickine gitmesini sağlar..

/msg memoserv news  : serverde atılmış haberleri size memo olarak gönderir.

Sohbet odaları her bireyin rahatsohbet etmek amacı ile kullandığı platformlar olmalıdır, Sohbet chat odası sorumluları bireylerin güvenliğini sağlamak için sorumlu kişilerdir. Muhabbet sitesi gibi ortamlarda takılıyorsanız lütfen haklarınızı savunacak yönetim kadrosu ile sizleri anlayan vede yardımcı olma gayretinde olan bir Sohbet sitesi içinde takılın.

DAHA FAZLA  BİLGİ İÇİN TIKLA

Www.RadyoSohbetim.Com

Sohbet


Yazar: admin

Görüntüleme: 414

Kategori: IRC Haber, Sohbet Odaları

Yayınlanma Tarihi: 31 Aralık 2021

Cevap bırakın

RadyoSohbetim.Com

Hem radyo dinleyebileceğiniz, hem de Sohbet ederek arkadaşlıklar kurabileceğiniz radyolu sohbet sitesinde sizde yerinizi alın. Ücretsiz Sohbet edin ve reklamsız radyo dinleyin. Binlerce insan sizleri bekliyor, hadi hemen aramıza katıl.

Son Yorumlar

Takip Et

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın!

facebook twitter instagram skype
© 2020 Copyright - RadyoSohbetim.Com - Radyo Sohbet Sitesi, Reklamsız Radyo ve Canlı Radyo Dinle
Sohbet Sohbet Odaları Radyo Sohbet