duyuruSizlerde keyifli radyo yayınlarımızı dinlemek için hemen radyomuzu açın!
facebook twitter instagram skype

Bartın Sohbet Bartın Chat

Bartın Sohbet Bartın Chat

Bartın Sohbet Bartın Chat

Bartın Sohbet Siteleri,Bartın Arkadaşlık Siteleri,Bartın Chat Odaları,Bartın Chat Siteleri,Bartın Sohbet Bartın Chat  güvenilir sohbet arkadaşlık sitesi olarak seviyeli sohbetlerle ziyaretçilerine kaliteli hizmetleriyle bedava kullanım hakları tanımakta.

Sohbet chat sitesi,şehirler adına sunduğu hizmetleriyle Türkiye,de yer alan şehirlerimizin tamamına mobil uyumlu ve web girişleriyle üyeliksiz ücretsiz şifresiz sohbet sitemize giriş yaparak kendinize Dünya genelinde yasamakta olan çok sayıda baylar bayanlarla arkadaşlıklar edinerek eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Bartın Seviyeli Arkadaşlık Sitesi

Sohbet sitemizde bulunan her odalarda ziyaretçilerimiz sınırsız kullanım haklarına sahiptir sitemizde yer alan sohbet geneli ve oyun odalarımız radyo odamız yarışma odalarımız tamamı muhabbet açıktır ve iletişimlere geçeceğiniz insanlarla seviyeli sohbet yapılması bizler için önemli olup aksini uygulayanları sitemizde barındırılmayacak uzaklaştırmamakta.

Bartın İli Hakkında Bilgiler

Bartın, Karadeniz Bölgesinin batı bölümünde yer almaktadır. Bartın ve çevresine ilk yerleşenler hakkına kesin bilgiler bulunmamakla beraber, yörenin ilk yerleşenlerinin yöreye M.Ö. 14. yüzyılda gelen Gaskalar olduğu düşünülmektedir.
Hitit İmparatorluğunun önemli bir güç haline gelmeye başlamasıyla beraber bölgedeki Gaska hâkimiyeti sona ermiştir. Hitit İmparatorluğunun yıkılmasından sonra Lydialılar, Persler, Makedonyalılar, Bithynia Krallığı ve Romalılar yöreye hakim olmuşlardır. Roma döneminde, Bartın’ın askeri ve ekonomik nedenlerden dolayı önem kazandığı bilinmektedir. Roma İmparatorluğu M.S. 395’te ikiye ayrıldığında yörenin Doğu Roma toprakları içerisinde kaldığı görülür. Bu dönemden sonra yörede Bizans etkinliğinin sürdüğü, 13. yüzyılda Türklerin Anadolu’ya gelmesinden sonra Bartın ve çevresinin Candar oğulları Beyliğinin hakimiyetine girdiği bilinmektedir.

Şehir merkezi, Bartın’ın kuzeyinde dik yamaçları Karadeniz’le buluşturan yedi tepe, beş yarımada ve iki ada üzerinde kurulmuştur. İlçede önemli gelir kaynaklarından biri turizm sektörüdür. Eşsiz doğal yapısı, 3000 yıllık tarihi dokusu 1940’lı yıllardan beri Amasrayı turizm cazibe merkezi yapmıştır. Son yıllar da turizm alt yapı sorumlularının da giderildiği Amasra, yaz-kış turistlerin akınına uğramaktadır.

Bartın yemekleri etli, sebzeli, sütlü, hamur işli ve zeytinyağlı yemekler ile pilav, çorba ve tatlı çeşitlerinden oluşur. Dikkati çeken başka bir husus ise aynı türe ait yiyeceklerden pek çok çeşidin olmasıdır. Örneğin, ondan fazla dolma ve pilav çeşidine rastlanır. Bartın mutfağı ile ilgili yapılan araştırmalarda, yüzden fazla çeşide rastlanmıştır ve bu durum açıkça yöre mutfağının zenginliğini ortaya koymaktadır.

Bartın Sohbet Bartın Chat

Bartın Sohbet Bartın Chat

Sohbete Giriş İçin Tıkla

 


Yazar: admin

Görüntüleme: 194

Kategori: Genel, Güzel Sözler, IRC Haber, Kızlarla Muhabbet

Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2021

Cevap bırakın

RadyoSohbetim.Com

Hem radyo dinleyebileceğiniz, hem de Sohbet ederek arkadaşlıklar kurabileceğiniz radyolu sohbet sitesinde sizde yerinizi alın. Ücretsiz Sohbet edin ve reklamsız radyo dinleyin. Binlerce insan sizleri bekliyor, hadi hemen aramıza katıl.

Son Yorumlar

Takip Et

Sosyal medyada bizi takip etmeyi unutmayın!

facebook twitter instagram skype
© 2020 Copyright - RadyoSohbetim.Com - Radyo Sohbet Sitesi, Reklamsız Radyo ve Canlı Radyo Dinle
Sohbet Sohbet Odaları Radyo Sohbet